Niemcy: Policja zastrzeliła mężczyznę wymachującego maczetą na uniwersytecie
Polska: Trwa zamieszanie wokół cen za wodę. Zapłacimy więcej?
Belgia: Miał ponad 6 mln euro zaległych mandatów i grzywien!
Polska: Zakaz używania fajerwerków. Jego złamanie mocno uderzy po kieszeni
Belgia, biznes: „Jeśli chcemy ocalić nasz dobrobyt, to ten wskaźnik musi wzrosnąć”
Belgia: Polska wciąż nisko, Belgia wysoko. Który kraj najzamożniejszy?
Belgia: Pogoda na 25 i 26 kwietnia
Belgia: Własnościowe lub wynajem? Tak się mieszka w Belgii
Polska: Żony polityków ujawnią swój majątek? Zdecydują o tym... politycy

Sport: Union wygrał z... Unionem. Świetny start brukselczyków

Sport: Union wygrał z... Unionem. Świetny start brukselczyków Fot. Shutterstock, Inc.

W pierwszym meczu fazy grupowej Ligi Europy brukselski Union Sint-Gillis wygrał na wyjeździe z Unionem Berlin 1-0.

Przypadek chciał, że oba kluby z (częściowo) tą samą nazwą trafiły w tym sezonie do tej samej grupy (D) Ligi Europy. W pierwszym starciu dwóch „Unionów” doszło do niespodzianki i trzy punkty zgarnęli brukselczycy.

Na papierze to Niemcy byli faworytami czwartkowej potyczki, nie tylko ze względu na przewagę własnego terenu. Berliński klub zakończył ubiegły sezon na piątym miejscu w Bundeslidze, a w obecnym sezonie zajmuje miejsce czwarte. Union Sint-Gillis jest na razie piąty w dużo słabszej lidze belgijskiej Jupiler Pro League.

Wicemistrzowie Belgii zagrali jednak w czwartek odważnie i dojrzale, a o wyniku przesądził udany kontratak w 40. minucie spotkania, zakończony golem Senne Lynena.

W drugiej połowie goście pilnowali wyniku, a gospodarze nie byli w stanie sforsować ich dobrze zorganizowanej obrony. Berliński zespół kończył mecz w dziesiątkę, bo w doliczonym czasie gry czerwoną kartkę zobaczył Sven Michel.

W drugim meczu grupy D Braga pokonała na wyjeździe Malmö FF 2-0. W przyszłym tygodniu Union Sint-Gillis zmierzy się na własnym terenie z rywalami ze Szwecji. Mecz z Malmö FF odbędzie się w Lowanium, a nie w Brukseli, bo stadion Unionu jest zbyt mały i przestarzały, by rozgrywać na nim mecze w europejskich pucharach.

09.09.2022 Niedziela.BE // fot. Shutterstock, Inc.