Belgia: Znaczące utrudnienia w ruchu w tunelu Leonard w dniach 8–20 maja
Belgia, biznes: Belgijska gospodarka na plusie!
Belgia: Płacenie za streaming? Już tylu ludzi to robi
Belgia: Inflacja w Belgii najwyższa w całej strefie euro!
Niemcy: Coraz więcej zagranicznych lekarzy
Słowa dnia: Kom binnen
Polska: Rewolucja w lekach. W życie wchodzą właśnie nowe zasady ich dawkowania

Belgia: Znamy zwycięzców brukselskiego maratonu! Polka na drugim miejscu!

Belgia: Znamy zwycięzców brukselskiego maratonu! Polka na drugim miejscu! Fot. Shutterstock, Inc.

W niedzielę, 1 października, stolicę Belgii opanowali biegacze podczas maratonu i półmaratonu. Pierwsze miejsca w maratonie zajęli Kenijczyk, Simon Kipkosgei i Brytyjka, Christa Cain.

Podczas 18. edycji jednej z największych imprez biegowych w stolicy, biegacze podążali odnowioną trasą obejmującą jeszcze więcej głównych atrakcji miasta, a trasa zaczynała się na Place De Brouckère w centrum miasta.

Zwycięzcami biegu na 46 km zostali czołowy kenijski biegacz, Simon Kipkosgei, który w maratonie wśród mężczyzn ustanowił rekord życiowy z czasem 2:07:07, zaś wśród kobiet zwyciężyła Brytyjka, Christa Cain. Jako pierwsi w swoich kategoriach, spośród około 1700 uczestników, dobiegli do mety na stadionie Króla Baudouina.

Drugie miejsce zajął Moses Mwarur z Kenii, uzyskując czas 2:18:24. Pierwszy Belg, François Clais, zajął trzecie miejsce z czasem 2:39:35.

Wśród kobiet Cain uzyskała czas 2:50:50. Dotarła do mety przed Polką, Joanną Drewnicką, która miała czas 3:16:42 i zajęła drugie miejsce. Pierwszą Belgijką, która ukończyła trasę, była Annelore Salens, która od uzyskała czas 3:19:05.

Półmaraton (21 km) jako pierwszy ukończył Lukas Outtier z Flandrii Zachodniej z czasem 1:11:12. Wśród kobiet zwyciężyła mieszkanka Brukseli, Mathilde Deswaef z czasem 1:20:56.

Cała trasa w całym regionie została całkowicie wyłączona z ruchu od godziny 07:30 rano, ale drogi stopniowo otwierano po przebiegnięciu ostatnich biegaczy.

03.10.2023 Niedziela.BE // fot. Shutterstock, Inc.