Belgia: Ilu z nas zamawia posiłki online?
Belgia, praca: Tylu ludzi pracuje ponad 49 godzin tygodniowo
Niemcy: Oficer niemieckiej armii przyznał się do szpiegostwa na rzecz Rosji!
Belgia: Starsze małżeństwo zamknięte w piwnicy i znalezione wiele godzin później
Polska: Dzisiaj Dzień Flagi. Data nie jest przypadkowa
Belgia, praca: Pracujących przybywa, ale powoli
Belgia: Król Filip z wizytą w Namibii

Belgia, sport: Tego jeszcze nikt w Belgii nie dokonał! Lukaku bohaterem

Belgia, sport: Tego jeszcze nikt w Belgii nie dokonał! Lukaku bohaterem Fot. Shutterstock, Inc.

Piłkarska reprezentacja Belgii pokonała w niedzielę gości z Azerbejdżanu aż 5-0. Cztery gole strzelił Romelu Lukaku.

W 17., 26., 30. i 37. minucie - wtedy na listę strzelców wpisywał się napastnik AS Romy. Jeszcze nigdy w historii belgijskiej reprezentacji żaden zawodnik nie strzelił aż czterech bramek w jednej połowie spotkania.

Gospodarzom grę bardzo ułatwił Eddy Pascual. 31-letni azerski pomocnik już w 24. minucie zobaczył czerwoną kartkę. Belgowie optymalnie wykorzystali grę w przewadze, a Lukaku strzelał gola za golem.

30-letni napastnik jest rekordzistą w reprezentacji Belgii, jeśli chodzi o liczbę goli. Ma ich już na koncie 83. Tym razem Lukaku kolejne gole świętował pokazując dwa palce. Właśnie w niedzielę jego syn ukończył dwa lata.

Dzięki wygranej z Azerbejdżanem Belgia zapewniła sobie pierwsze miejsce w grupie F oraz bezpośredni awans do przyszłorocznych Mistrzostw Europy w Niemczech. Belgia w 8 meczach uzbierała 20 punktów, a druga w tabeli Austria ma ich 19. Trzecie miejsce zajęła Szwecja (10 punktów), która wyprzedziła Azerbejdżan (7) i Estonię (1).

20.11.2023 Niedziela.BE // fot. Shutterstock, Inc.