10 tys. osób na bezpłatnym koncercie humanitarnym w Antwerpii
Belgia: Pogoda na 7 i 8 maja
Polska: Duda będzie wetował. Radość Ślązaków trwała krótko
Belgia, Hasselt: Mężczyzna znaleziony martwy obok elektrycznej hulajnogi
Polska: Znowu koń opadł z sił na trasie do Morskiego Oka. Czy to coś zmieni? [WIDEO]
Flandria: Wkrótce kolejny strajk w więzieniach?
Polska: Boom na wojsko. Coraz więcej Polaków chce założyć mundur
Belgia: Eksplozja w Genk. Pół domu w gruzach, jest ofiara
Polska: Tragiczna majówka z mnóstwem pijanych kierowców na drogach [PODSUMOWANIE]

Belgia, sport: Kolejne etapowe zwycięstwa Belgów na finiszu Tour de France!

Belgia, sport: Kolejne etapowe zwycięstwa Belgów na finiszu Tour de France! Fot. Shutterstock, Inc.

W niedzielę zwycięzcą ostatniego etapu Tour de France został Belg Jasper Philipsen. Także dzień wcześniej w jeździe indywidualnej na czas mieliśmy belgijskiego tryumfatora, Wouta van Aerta.

Dla obu sportowców nie było to pierwsze etapowe zwycięstwo w tej edycji najbardziej prestiżowego wyścigu kolarskiego świata. Wouter van Aert wygrał wcześniej 4. i 8. etap, a Jasper Philipsen był najlepszy w 15. etapie.

W sumie zawodnicy z Belgii wygrali w tej edycji Tour de France aż 6 z 21 etapów. W pierwszym etapie, jeździe indywidualnej na czas odbywającej się w Kopenhadze (tegoroczny TdF rozpoczął się w Danii), tryumfował Yves Lampert.

W klasyfikacji generalnej Belgowie nie odegrali jednak większej roli. Najlepiej spisał się Dylan Teuns, który zakończył zawody na 19 pozycji. Wouter van Aert był 22., a Tiesj Benoot 36.

Zwycięzcą tegorocznej edycji Wyścigu dookoła Francji został Duńczyk Jonas Vingegaard. Drugie miejsce zajął Słoweniec Tadej Pogačar, a trzecie Walijczyk Geraint Thomas.

25.07.2022 Niedziela.BE // fot. Shutterstock, Inc.