Polska: Czterodniowy tydzień pracy. Jest ruch rządu
Belgia: Kamień pamiątkowy na miejscu dawnego, 900-letniego opactwa
Belgia, praca: Szukają pracy, ale nie mogą znaleźć. Podano liczby
Belgia, Flandria: Co czwarte stare auto „przepada bez śladu”?
Belgia, biznes: Mniej bankructw pod koniec kwietnia
Polska: Zdjęcia tu nie zrobisz, bo pójdziesz za to siedzieć. MON odpowiada na zarzuty
Belgia: Urzędniczki i urzędnicy federalni otrzymają urlop z powodu utraty ciąży

Belgia: Wybrano najlepszych sportowców roku. „Minimalna różnica w czołówce”

Belgia: Wybrano najlepszych sportowców roku. „Minimalna różnica w czołówce” Fot. kovop58 / Shutterstock.com

Za najlepszego sportowca Belgii 2021 roku uznano Wouta Van Aerta. To już drugi taki tytuł z rzędu dla tego kolarza.

Różnica pomiędzy zwycięzcą a numerem dwa była niewielka. Van Aert dostał w głosowaniu belgijskich dziennikarzy sportowych 948 punktów, a drugi w tej klasyfikacji Bashir Abdi – 927.

Van Aert ma za sobą fantastyczny sezon. Na Igrzyskach Olimpijskich w Tokio zdobył srebro w wyścigu ze startu wspólnego, w Tour de France wygrał trzy etapy, a do tego dorzucił zwycięstwa w innych ważnych wyścigach, np. Amstel Gold Race czy Tirreno-Adriatico.

Z kolei Abdi dosyć niespodziewanie zdobył brązowy medal olimpijski w maratonie, a w październiku w prestiżowym maratonie w Rotterdamie ustanowił nowy rekord Europy.

Trzecie miejsce w plebiscycie (593 punkty) zajął judoka Matthias Casse (brąz na igrzyskach w kategorii do 81 kg). Kolejne dwie pozycje to hokeiści na trawie Vincent Vanasch (324 punkty) i Alexander Hendrickx (228). Męska reprezentacja Belgii w hokeju na trawie zdobyła w Tokio złoty medal. To właśnie Red Lions zostali wybrani najlepszą drużyną roku.

W Belgii w plebiscycie na sportowców roku głosuje się osobno w kategorii mężczyzn i kobiet. Za najlepszą belgijską sportsmenkę 2021 r. uznano gimnastyczkę Ninę Derwael.