Polska: Majówka dłuższa o jeden dzień? Tak, bo integruje Polaków. Wniosek jest już gotowy
Belgia: Straszne! Przez trzy dni gwałcili 14-latkę. Najmłodszy podejrzany ma... 11 lat
Polska: Można zarobić na eurowyborach 2024. Ale zostały tylko dwa dni na zgłoszenie
Polska: Kierowcy samochodów spalinowych będą źli. Rząd dopłaci, ale do elektryków
Niemcy: Noah i Sophia najpopularniejszymi imionami dla dzieci w 2023 roku
Polska: Pijane i po prąd hulajnogami. Nocna szarża uliczna nastolatek [WIDEO]
Słowa dnia: Wat zie je er goed uit!
Polska: Matura i co dalej? Dobra praca, wysoka płaca, zadowolenie siebie

Belgia: Belgijski sukces w Lidze Mistrzów! Cenne wyjazdowe zwycięstwo

Belgia: Belgijski sukces w Lidze Mistrzów! Cenne wyjazdowe zwycięstwo fot. Shutterstock, Inc.

Dzięki bramce zdobytej w 93. minucie spotkania Club Brugge wrócił we wtorek z Petersburga z kompletem punktów.

Kibice klubu z Brugii nie mogli sobie wymarzyć lepszego startu ich drużyny w tegorocznym sezonie Ligi Mistrzów. Belgijski klub wygrał w Rosji z Zenitem Petersburg 2-1.

Belgowie od początku grali z gospodarzami jak równy z równym i nie pozwalali im na stwarzanie zbyt wielu okazji do strzelenia goli. Bramki padły dopiero w drugiej połowie. Najpierw na prowadzenie wyszli goście: w 63. minucie zamieszanie przed bramką Rosjan wykorzystał Emmanuel Dennis.

Goście z prowadzenia nie cieszyli się zbyt długo. Dziesięć minut później Dejan Lovren uderzył potężnie z dystansu, a piłka po odbiciu się od słupka i bramkarza Ethana Horvatha wpadła do bramki.

Wydawało się, że dojdzie do podziału punktów, ale w trzeciej minucie doliczonego czasu gry gola na wagę zwycięstwa zdobył 19-letni Charles De Ketelaere. – To jak na razie najpiękniejsza chwila w mojej karierze – powiedział po meczu młody Belg.

W drugim meczu grupy F Lazio pokonało na własnym terenie Borussię Dortmund 3-1. W kolejnej rundzie Club Brugge zmierzy się na własnym terenie z Lazio, a Borussia podejmie u siebie Zenit. Oba mecze w środę 28 października, początek godz. 21:00.