Belgia, sport: Znowu blamaż w Antwerpii. A zaczęło się dobrze…

Belgia, sport: Znowu blamaż w Antwerpii. A zaczęło się dobrze… Fot. Shutterstock, Inc.

Mistrzowie Belgii zaliczyli kolejną porażkę w Lidze Mistrzów. Antwerp przegrało w środę wieczorem na własnym terenie z Porto aż 1-4.

Po pierwszej połowie wydawało się, że Antwerp w końcu może zdobędzie pierwsze punkty w Lidze Mistrzów. W 37. minucie prowadzenie gospodarzom dał Alhassan Yusuf.

Podobnie jak w poprzednim meczu LM z Szachtarem, belgijski klub zmarnował uzyskane w pierwszej połowie prowadzenie. Wtedy Antwerp prowadziło nawet 2-0, by ostatecznie przegrać 2-3.

Tym razem porażka była jeszcze większa. Już na początku drugiej połowy wyrównującego gola dla Porto strzelił Evanilson, który okazał się być bohaterem meczu. Brazylijczyk wpisał się w środę na listę strzelców aż trzykrotnie (także w 69. i 84. min), a jednego gola dorzucił Stephen Eustáquio.

Po trzech kolejkach fazy grupowej LM Antwerp wciąż ma na koncie 0 punktów. Pierwsze miejsce w tabeli grupy H zajmuje FC Barcelona, która w środę wygrała na własnym terenie z Szachtarem 2-1 i ma na koncie komplet 9 punktów. Drugie jest Porto (6 punktów), a trzeci Szachtar (3 punkty).

27.10.2023 Niedziela.BE // fot. Shutterstock, Inc.