Belgia, sport: Zabolało! Brukselczycy bez szans w Austrii

Belgia, sport: Zabolało! Brukselczycy bez szans w Austrii Fot. Shutterstock, Inc.

Union Saint-Gilloise przegrał w czwartek wyjazdowe spotkanie Ligi Europy z austriackim LASK aż 0-3. Szanse brukselczyków na awans do fazy pucharowej bardzo zmalały.

W lidze krajowej Union na razie nie ma sobie równych i jest na czele tabeli Pro League, ale na arenie europejskiej nie jest już tak łatwo. W Austrii piłkarze belgijskiego klubu nie oddali ani jednego strzału w światło bramki rywala, a po pierwszej połowie przegrywali już 0-2.

Gospodarze objęli prowadzenie w 25. minucie, kiedy to Sascha Horvath pewnie wykorzystał jedenastkę. Horvath był bohaterem pierwszej połowy, bo już w doliczonym czasie gry popisał się asystą, po której prowadzenie LASK powiększył Maksym Tałowierow. W drugiej części gry wynik na 3-0 ustalił Robert Żulj.

Na czele tabeli grupy E jest Liverpool, który w czwartek niespodziewanie przegrał 2-3 z Toulouse i ma na koncie 9 punktów. Francuski klub jest na drugim miejscu z 7 punktami, a Union jest trzeci (4 punkty). Ostatnie miejsce zajmuje LASK, dla którego 3 punkty zdobyte w starciu z Unionem są jak na razie jedynymi.

W czwartek w Lidze Europy walczył też Raków Częstochowa. Mistrz Polski przegrał w Portugalii ze Sportingiem 1-2. Raków już od 12. minuty grał w osłabieniu, bo czerwoną kartkę zobaczył Bogdan Racovitan. Mistrz Polski z jednym punkcie na koncie zajmuje ostatnie miejsce w tabeli grupy D.

10.11.2023 Niedziela.BE // fot. Shutterstock, Inc.