Belgia, sport: Union za słaby na Liverpool

Belgia, sport: Union za słaby na Liverpool Fot. Shutterstock, Inc.

Wicemistrzowie Belgii przegrali w czwartek w drugim meczu fazy grupowej Ligi Europy z Liverpoolem 0-2.

Union Saint-Gilloise nie miał w Liverpoolu wiele do powiedzenia. Dobrze to obrazuje statystyka dotycząca posiadania piłki: gospodarze mieli ją przez 74% czasu, a goście z Brukseli jedynie przez 24%.

Pierwszy gol dla Liverpoolu padł jednak dopiero pod koniec pierwszej połowy, kiedy Ryan Gravenberch wykorzystał błąd bramkarza Unionu i otworzył wynik. Ten długo się nie zmieniał, ale w drugiej minucie doliczonego czasu gry drugiej połowy gola dla angielskiego klubu strzelił Diogo Jota.

Porażkę Unionu trudno uznać za niespodziankę. Jeszcze nigdy nie zdarzyło się, by klub z Belgii zdobył choćby punkt na Anfield. Wcześniej przegrywały tu między innymi Anderlecht, Standard, Club Brugge i Racing Genk.

W drugim meczu grupy E Toulouse wygrało na własnym terenie z Lask 1-0. Po dwóch kolejkach fazy grupowej Ligi Europy na czele tabeli grupy E jest Liverpool (6 punktów). Toulouse ma 4 punkty, Union 1, a LASK pozostaje bez punktów.

06.10.2023 Niedziela.BE // fot. Shutterstock, Inc.