Belgia, sport: Trzy mecze Belgów w Lidze Konferencji i trzy zwycięstwa!

Belgia, sport: Trzy mecze Belgów w Lidze Konferencji i trzy zwycięstwa! Fot. Shutterstock, Inc.

Czwartek był bardzo udanym dniem dla belgijskich klubów rywalizujących w fazie grupowej Ligi Konferencji Europy. Club Brugge, KAA Gent i KRC Genk zdobyły po trzy punkty.

W dwóch przypadkach zwycięstwa te były tym cenniejsze, gdyż odniesione na wyjeździe. Club Brugge wygrał w Norwegii z Bodø/Glimt 1-0 dzięki bramce z 20. minuty Hansa Vanakena.

KRC Genk wygrało z kolei w Serbii z Čukarički 2-0. Oba gole padły w pierwszych 20 minutach meczu, a ich strzelcami byli Bryan Heynen i Joseph Paintsil.

Jedynie KAA Gent miało w czwartek przewagę własnego terenu. Klub z Gandawy wygrał 2-0 z Maccabi Tel-Aviv. Oba gole dla gospodarzy zdobył Tank Tissoudali.

Co ciekawe, także w pierwszej kolejce fazy grupowej Ligi Konferencji jej belgijscy uczestnicy byli zgodni, jeśli chodzi o zdobycz punktową. Wtedy Club Brugge, KAA Gent i KRC Genk solidarnie zremisowały swe mecze.

Po dwóch kolejkach wszystkie trzy belgijskie kluby walczące w Lidze Konferencji mają więc na koncie po 4 punkty, co jest dosyć dobrym punktem wyjścia przed dalszą rywalizacją o awans do fazy pucharowej.

06.10.2023 Niedziela.BE // fot. Shutterstock, Inc.