Logo
Print this page

Belgia, sport: Trudny Australian Open dla Belgii. Kolejna porażka

Belgia, sport: Trudny Australian Open dla Belgii. Kolejna porażka Fot. Shutterstock, Inc.

Belgijska tenisistka Greet Minnen przegrała w pierwszej rundzie Australian Open z niżej notowaną Dunką Clarą Tauson 5-7, 5-7.

21-letnia Tauson zajmuje 107. miejsce w rankingu WTA. Minnen sklasyfikowana jest na 60. pozycji. Rozegrany w upalnym Melbourne mecz zakończył się jednak wygraną młodej Dunki, która wykorzystała problemy z serwisem rywalki i lepiej grała z głębi kortu.

Jak dotąd tegoroczny Australian Open nie jest zbyt udany dla belgijskich fanów tenisa. Już w pierwszej rundzie przegrali obaj belgijscy uczestnicy turnieju mężczyzn. David Goffin przegrał 1-3 w setach z Francuzem Ugo Humbertem, a Zizou Bergs przegrał - również 1-3 w setach - z ubiegłorocznym finalistą Stefanosem Tsitsipasem.

Także Yanina Wickmayer pożegnała się z singlem w Melbourne już po pierwszej rundzie. Belgijka przegrała 3-6, 4-6 z Rosjanką Varvarą Grachevą.

Jedynie Elise Mertens awansowała do drugiej rundy. Doświadczona Belgijka pokonała Egipcjankę Mayar Sherif 6-2, 2-0 (rywalka z powodu kontuzji nie dokończyła spotkania). W drugiej rundzie Mertens zmierzy się z Ukrainką Martą Kostiuk.

16.01.2024 Niedziela.BE // fot. Shutterstock, Inc.