Belgia, sport: Słynny wyścig zawita w Belgii! Polka w tym roku na podium

Belgia, sport: Słynny wyścig zawita w Belgii! Polka w tym roku na podium Fot. Radu Razvan / Shutterstock.com

Przyszłoroczny Tour de France Femmes prowadzić będzie przez Belgię. Zawodniczki rozpoczną rywalizację w Rotterdamie, przejadą przez Belgię, a finiszować będą we francuskich Alpach.

Pierwszy etap TdF 2024 zaplanowano na poniedziałek 12 sierpnia. Zawodniczki pokonają wtedy trasę z Rotterdamu do Hagi. Do przejechania będą miały 124 km - poinformował portal nos.nl.

We wtorek 13 sierpnia odbędą się aż dwa etapy: najpierw krótki etap z Dordrechtu do Rotterdamu, a potem czasówka w Rotterdamie. W środę uczestniczki wyruszą z holenderskiego Valkenburga do belgijskiego Liège. Trasa będzie się częściowo pokrywać z trasami znanych jednodniowych wyścigów Amstel Gold Race oraz Liège-Bastogne-Liège.

Kolejny etap to 150-kilometrowa trasa z Bastogne w Belgii do Amnéville we Francji. Trzy kolejne etapy będą już w całości we Francji, a wyścig zakończy się 18 sierpnia w L’Alpe d’Huez.

W sumie przyszłoroczny Tour de France Femmes będzie liczył 8 etapów o łącznej długości 946 km. Tegoroczną edycję TdF Femmes wygrała Holenderka Demi Vollering. Na drugim miejscu podium stanęła Belgijka Lotte Kopecky, a na trzecim Polka Katarzyna Niewiadoma.