Belgia, sport: Rowerowe szaleństwo! W Belgii trwają MŚ w kolarstwie szosowym

Belgia, sport: Rowerowe szaleństwo! W Belgii trwają MŚ w kolarstwie szosowym Fot. Shutterstock, Inc.

Kolarstwo to w Belgii jeden z najpopularniejszych sportów. Mistrzostwa Świata w kolarstwie szosowym, które rozpoczęły się w miniony weekend właśnie w Belgii, cieszą się więc wielkim zainteresowaniem mieszkańców tego kraju i tutejszych mediów.

Belgia już po raz 11. organizuje MŚ w tym sporcie. Zawody odbywają się w Brugii, Lowanium, Knokke-Heist i Antwerpii. Oficjalnie rozpoczęły się w sobotę 18 września, a zakończą się w niedzielę 26 września.

W minioną niedzielę rozdano już pierwszy komplet medali. Dwa z trzech krążków trafiły do Belgów, ale ten najważniejszy powędrował do Włocha Filippo Ganny. To właśnie on tryumfował w jeździe indywidualnej na czas i obronił tytuł.

Drugie miejsce zajął Wout van Aert. Belg stracił do zwycięzcy niespełna 6 sekund. Zdobywcą brązowego medalu został jego rodak Remco Evenpoel (w jego przypadku strata do zwycięzcy była już większa i wyniosła około 43 sekundy). Jedyny z Polaków, walczących w jeździe indywidualnej na czas, Michał Kwiatkowski, zajął dopiero 24. miejsce.

20.09.2021 Niedziela.BE // fot. Shutterstock, Inc.