Belgia, sport: Kolejne zwycięstwo brukselczyków w Lidze Europy!

Belgia, sport: Kolejne zwycięstwo brukselczyków w Lidze Europy! Fot. Shutterstock, Inc.

Brukselski Union Sint-Gillis wygrał w czwartek drugi mecz z rzędu w Lidze Europy. Tym razem wicemistrzowie Belgii pokonali na własnym terenie Malmö.

Goście ze Szwecji dwukrotnie obejmowali prowadzenie, ale ostatecznie nie zdobyli ani punktu. Już w 6 min. Ceesay strzelił gola dla Malmö, ale w 17. min wyrównał Burgess.

Kilkanaście minut po przerwie niezwykle skuteczni goście oddali drugi strzał w światło bramki - i strzelili drugiego gola. Autorem trafienia był Thelin.

To jednak brukselczycy dominowali w końcowej części spotkania. W 69. min. wyrównał Teuma, a dwie minuty później wynik na 3-2 dla gospodarzy ustalił Boniface.

Tydzień wcześniej Union Sint-Gillis odniósł cenne wyjazdowe zwycięstwo, pokonując Union Berlin 1-0. Po dwóch kolejkach Ligi Europy wicemistrzowie Belgii mają 6 punktów na koncie. Takim samym dorobkiem punktowym może się pochwalić Braga, która w czwartek wygrała z Unionem Berlin 1-0.

Kolejny mecz brukselczyków w Lidze Europy odbędzie się 6 października. Union zmierzy się wtedy na wyjeździe z Bragą.

16.09.2022 Niedziela.BE // fot. Shutterstock, Inc.