Belgia, sport: Co za mecz! Zwycięstwo Club Brugge w Genk

Belgia, sport: Co za mecz! Zwycięstwo Club Brugge w Genk Fot. Shutterstock, Inc.

Kibice w Genk doświadczyli w niedzielę prawdziwej huśtawki emocji. Mimo prowadzenia KRC Genk ostatecznie przegrało z Club Brugge 2-3.

Pierwszego gola spotkania zdobyli goście z Brugii. W 35. minucie na listę strzelców wpisał się Hans Vanaken. Od 42. minuty Club Brugge grało jednak w dziesiątkę, bo czerwoną kartkę zobaczył Ignace Van der Brempt. Gospodarze wykorzystali przewagę: dwie bramki dla KRC Genk zdobył Patrik Hrosovsky (w 49. i 72. minucie).

Fani KRC Genk z prowadzenia nad mistrzami Belgii nie cieszyli się jednak zbyt długo. W 79. minucie wyrównującego gola zdobył Noa Lang, a cztery minuty później zwycięską dla Club Brugge bramkę strzelił Federico Ricca. Mimo gry przez ponad połowę spotkania w dziesiątkę Club Brugge przywiózł więc z Genk komplet punktów.

Po 16 kolejkach tego sezonu na czele Jupiler Pro League jest brukselskie Union Sint-Gillis z 34 punktami na koncie. Antwerp i Club Brugge mają po 30 punktów, a Mechelen i Charleroi po 26.

29.11.2021 Niedziela.BE // fot. Shutterstock, Inc.