Belgia, sport: Było blisko... Bolesna porażka Belgijki w Australian Open

Belgia, sport: Było blisko... Bolesna porażka Belgijki w Australian Open Fot. Shutterstock, Inc.

Elise Mertens w meczu drugiej rundy Australian Open miała piłkę meczową, ale jej nie wykorzystała i ostatecznie przegrała z 21-letnią Ukrainką Martą Kostiuk 7-5, 1-6, 6-7 (6-10).

Mecz najwyżej sklasyfikowanej obecnie belgijskiej tenisistki (w rankingu WTA jest na 29. pozycji) z Kostiuk (39. w rankingu) był, z wyjątkiem drugiego seta pewnie wygranego przez Ukrainkę, bardzo wyrównany.

Spotkanie obfitowało w długie, wyczerpujące wymiany i zwroty akcji. W zaciętym pierwszym secie lepsza okazała się 28-letnia Belgijka, a druga partia gry zdecydowanie należała do jej rywalki. Trzeci set był wyrównany, a przy stanie 6-5 Mertens miała piłkę meczową.

Nie wykorzystała jej, przegrała gema i doszło do tiebreaku. W Australian Open decydujący tiebreak rozgrywany jest do 10 wygranych punktów. Belgijka prowadziła w nim 3-0 i 4-1, ale Kostiuk nie zrezygnowała i wykazała się dużą determinacją. Najpierw doprowadziła do 6-6, a potem wygrała kolejne cztery wymiany i całe spotkanie.

Tegoroczny Australian Open nie jest udany dla belgijskiego tenisa. Po odpadnięciu Mertens w turnieju gry pojedynczej zarówno kobiet, jak i mężczyzn nie ma już żadnego przedstawiciela Belgii.

17.01.2024 Niedziela.BE // fot. Shutterstock, Inc.

Last modified onśroda, 17 styczeń 2024 16:27