Belgia, sport: 22-letni Belg mistrzem świata w kolarstwie!

Belgia, sport: 22-letni Belg mistrzem świata w kolarstwie! Fot. Shutterstock, Inc.

Remco Evenpoel zdobył w nocy z soboty na niedzielę czasu europejskiego tytuł kolarskiego mistrza świata w wyścigu ze startu wspólnego.

Na 25 km przed końcem trasy Evenpoel zdecydował się na samotną ucieczkę. 22-latek z Schepdaal pokazał klasę i wysoką formę, nie pozwolił się dogonić i pewnie wywalczył złoto.

Nna podium w australijskim Wollongong mogło stanąć nawet dwóch Belgów, ale  Wout van Aert zajął ostatecznie czwarte miejsce. Srebro wywalczył Francuz Christophe Laporte, a brąz Australijczyk Michael Matthews.

- Dobrze się dziś czułem. To był bardzo trudny wyścig i to, że udało mi się go wygrać, jest spełnieniem mojego marzenia - powiedział po zawodach młody Belg.

Evenpoel jest pierwszym od dekady Belgiem, który zdobył mistrzostwo świata w wyścigu ze startu wspólnego. Dziesięć lat temu takie zwycięstwo odniósł Philippe Gilbert.

Dla Evenpoela był to kolejny wielki sukces w 2022 r. Dwa tygodnie wcześniej młody Belg wygrał Wyścig dookoła Hiszpanii.

26.09.2022 Niedziela.BE // fot. Shutterstock, Inc.

Last modified onponiedziałek, 26 wrzesień 2022 12:01