Belgia: W tym regionie najwięcej nowych mieszkań
Belgia: Mniej podróżujemy? Spadek liczby rezerwacji hotelowych
Belgia: Praca gorsza niż wykształcenie? To częste
Niemcy: Nadszedł czas na ograniczenie prędkości na autostradach?
Belgia: Tylu ludzi kupuje książki i czasopism przez Internet
Słowo dnia: Teek
Polacy nie liczą już na ZUS. Wolą liczyć na siebie. Jakie mają sposoby?

Belgia, sport: Fatalna passa mistrzów Belgii trwa. Padł też nowy rekord

Belgia, sport: Fatalna passa mistrzów Belgii trwa. Padł też nowy rekord Fot. Shutterstock, Inc.

Cztery mecze, cztery porażki, zero punktów - oto dotychczasowy bilans Antwerp w tegorocznej Lidze Mistrzów. We wtorek mistrzowie Belgii przegrali w Porto 0-2.

Gospodarze dominowali przez większość spotkania i oddali aż 16 strzałów, wobec tylko 4 gości. Porto wyszło na prowadzenie w 32. minucie, kiedy Evanilson wykorzystał rzut karny.

Przez większość drugiej połowy Antwerp grało w dziesiątkę, bo w 52. minucie czerwoną kartkę zobaczył Jurgen Ekkelenkamp. Porto wykorzystało grę w przewadze dopiero w doliczonym czasie gry: w 91. minucie wynik na 2-0 ustalił Pepe.

Był to wyjątkowy gol, bo Portugalczyk ustanowił nowy rekord. Wybitny obrońca został najstarszym strzelcem gola w historii Ligi Mistrzów. Pepe za około trzy miesiące ukończy 41 lat.

W drugim meczu grupy H Szachtar Donieck wygrał w Hamburgu niespodziewanie z FC Barceloną 1-0. Po czterech kolejkach fazy grupowej FC Barcelona i Porto mają po 9 punktów, Szachtar 6, a Antwerp 0.

Mistrzowie Belgii mają już tylko teoretyczną szansę na zajęcie trzeciego miejsca w grupie, które dałoby im prawo do gry w Lidze Europy. Aby osiągnąć ten cel, Antwerp musiałoby wygrać oba kolejne mecze, z Szachtarem i FC Barceloną. Patrząc na dotychczasową grę Antwerp w LM, nie wydaje się to bardzo prawdopodobne.

08.11.2023 Niedziela.BE // fot. Shutterstock, Inc.