Belgowie wygrali bieg na 20 km w Brukseli. W zmaganiach wzięło udział 40 tysięcy biegaczy fot. Shutterstock

Belgowie zajęli pierwsze miejsca w niedzielnym biegu mężczyzn i kobiet na 20 km w Brukseli. W tegorocznej, 40. edycji biegu wzięło udział ponad 40 000 osób. Bieg rozpoczął król Filip.

Wśród mężczyzn najszybszy był Valentin Poncelet, który wygrał bieg z czasem 1 godziny i 34 sekund. Prawie dwie minuty później na metę dobiegł Nickiem Van Peborghiem, a trzecie miejsce zajął Justin Mathieu.

Pierwsze miejsce wśród kobiet zajęła Alexandra Tondeur, która przebiegła 20-kilometrową trasę w 1 godzinę 13 minut i 4 sekundy. Amélie Saussez była druga, pokonując dystans w 1 godzinę i 15 minut. Jako trzecia na metę dobiegła Hélène Depoorter.