Belgia: Młodzi i zdrowi. To zdecydowana większość
Belgia: Chwalił Hamas, atakował Belgię. Zostanie wydalony?
Polska: E-rejestracja zlikwiduje kolejki do lekarzy? Wyjaśniamy, o co chodzi
Belgia: Dobra wiadomość! Żywność już tak nie drożeje
Belgia: Maroko obiecuje zacieśnić współpracę w walce z nielegalną imigracją
Belgia: Seks randka z finałem w sądzie. „Na zdjęciu wyglądał inaczej”
Niemcy: Przywódca skrajnej prawicy oskarżony o użycie nazistowskiego hasła
Belgia: Starzejmy się. Szybko przybywa 80-latków

9-0 dla Belgii!

9-0 dla Belgii! fot. Shutterstock

Mimo, że przez ponad połowę meczu Belgowie grali w dziesiątkę, Czerwone Diabły odniosły imponujące zwycięstwo.

Gibraltar to jedna z najsłabszych reprezentacji w Europie, więc przed pierwszym gwizdkiem czwartkowego meczu eliminacji do piłkarskich MŚ w Rosji w 2018 roku pytanie brzmiało nie, czy Belgia wygra, ale jak wysokie to będzie zwycięstwo.

Okazało się, że bardzo wysokie. Po trzy gole strzelili Meunier i Lukaku, a po jednym trafieniu dołożyli Mertens, Hazard i Witsel. Ten ostatni pograł tylko do 40. minuty, gdyż wtedy brutalnie sfaulował przeciwnika i zobaczył czerwoną kartkę. Również goście kończyli mecz w dziesiątkę, bo kilka minut przed końcem z boiska został wyrzucony Barnett (po jego faulu w polu karnym sędzia podyktował jedenastkę).

Belgom nie udało się ustanowić nowego rekordu, jeśli chodzi o skalę zwycięstwa. Wcześniej już dwukrotnie wygrywali przewagą dziewięciu bramek: w 1993 roku 9-0 z Zambią i w 2001 roku 10-1 z San Marino.

W innym meczu grupy H Grecja tylko zremisowała z Estonią na własnym terenie (0-0), dzięki czemu przewaga Czerwonych Diabłów, będących na czele grupy, wzrosła do sześciu punktów. Belgowie pozostają więc głównym faworytem do bezpośredniego awansu, choć w niedzielę czeka ich trudna potyczka w Grecji.